Sofa

Pohodlí, na které si zvyknete

Poznejte hülsta Sofa

Hülsta sofa jsou­ sedačky od ROLF BENZ, které Vás u­dělají navždy šťas­tnými…a je to p­rávě Hülsta so­fa, která Vám vždy v­ykouzlí úsměv na tváři. 
Děláme vše pro t­o, abychom Vám z­ajistili to nej­lepší: spokoje­né žití a poho­dlí pro budou­cí generace.

 

Dokonalé umění z Nagoldu od ROLF BENZ
Jste-li zákazníkem, kterého výrobní postupy zajímají, rádi Vás pozveme na prohlídku do výrobní sekce.
Strávíme spolu celý den ve Švábsku. V Mötzingenu blízko Nagoldu, kde se vyrábí produkce sedaček hülsta Sofa od prémiového výrobce ROLF BENZ.


Tanec ve střižně
Naše první zastavení bude v oddělení střihu. Nebo lépe ho můžeme nazvat jako vystoupení tance a to v tom smyslu, jak se tanečnice pohybuje když tančí balet. Umělecký okamžik v pohybu je přesun na váhu, otočení doprava a úkrok do strany, dále pár tanečních kroků do leva a opět přesun na váhu a pak silná ramena pevně obejmou do výše…. Pohybují se ve formaci anebo každá zvlášť. A pokaždé příjde „Pas de Deux". Navíc jejich choreograf má samozřejmě High-Tech podporu. Objednávky stejné produktové skupiny jsou digitálně sestaveny pro střih.  Za použití laseru je na povrch kůže zobrazená mapa kudy se povede střih. CAD systémy identifikují nejlepší optimální cestu a vyřadí defekty. Tím je zaručená nejlepší možná trasa střihu. Automatické řezací stroje zajišťují přesný střih konkrétních dílů. Toto vybavení umožňuje nejvyšší ekonomickou efektivitu a snižuje prořez na minimum. Ekonomická třída kůže je udržitelný přírodní materiál. Samozřejmě, celý výrobní team závodu v Nagoldu si je plně vědom, že tento materiál pochází ze živých zvířat, oceňují jejich jedinečnost a povyšují zpracování kůže na umělecko-řemeslný proces výroby.


Umělecký ředitel – choreograf produkce
Nestačí mít jen talentované umělce. Také musí být správně koordinovány a dobře na sebe musí navazovat jednotlivé části uměleckého výstupu. To platí i o oddělení kůží, látek a potahů.
Andreas Frey nazývá sklad kůží a potahů v Nagoldu jako „true treasure trove" – pravý poklad.
Organizuje produkci a umělecké přirovnání platí, on je tady tím choreografem. Jeho sklad obsahuje obrovské množství kůže a látek. Současně musí zaručit relativně krátkou dobu dodání, která je průměrně 6 týdnů.
Moderní technologie řídí optimální procesy pro zajištění kvality a kvantity. Speciálně u oddělení výroby kůži jsou všechny kůže jednotlivě oddělné. Skenery identifikují povrch kůže. Lidé ve výrobě tak manuálně označí konkrétní místa a nevyhovující vlastnosti kůže. To vše završuje udělení certifikátu pro výrobu Modrý Anděl, která je šetrná k životnímu  prostředí.
Tak jsou oceněny všechny kůže z produkce hülsta Sofa. Je to důležité i pro samotné objednávky, kdy ze strany zákazníků je kladen vysoký požadavek na ohledy k životnímu prostředí. Výrobní závod hülsta Sofa navštěvují na školení i koželužny z Německa, Brazílie, Itálie a Argentiny.
Jako umělecký ředitel Mr. Fray plně dohlíží na každý detail. To se  týká také oddělení látek a potahů. Hülsta Sofa vždy zkoumá kvalitu zboží od Italských a Německých dodavatelů, které mají bohatou tradici a zpracování.

Vizuální umění: výroba rámů
Architektura a tesařství jsou části umění obrazů a jsou spojeny ve výrobě konstrukce rámu hülsta Sofa. Tak jako očekáváme vysokou kvalitu při stavbě domu, zaměřuje se výroba na všechny důležité části. Rámy – nosné konstrukce pohovek hülsta Sofa stejně tak područky či nožní konstrukce, hrají nejdůležitější část v komfortu samotné pohovky hülsta Sofa. Výroba a instalace rámu  hülsta Sofa od ROLF BENZ je  opravdu „Made in Germany.", konkrétně blízko Freudenstadtu.
Experti mluví o zpracování rámové konstkurkce, kde je výroba více zaměřená na roční způsob zpracování a výhradně na objednávku. Samozřejmě nechybí technické a elektronické vybavení. Po sestavení rámu pohovky objednávka míří do oddělení čalounění ve výrobním závodu v Nagoldu.


ART AND CRAFTS – šicí místnost
Umění a řemesla pro ženy: šicí místnost  - je to trochu záhadou: v šicí místnosti jsou pouze ženy. Dílna čalounictví je zase jen mužská záležitost. Nikdo pořádně neví, kde se vzala tak striktní rozdělení mezi muži a ženami. Mohou to být třeba oblíbené pracovní činnosti, ale i velmi dobré zkušenosti – reference o našem výrobním závodu.
V šicí místnosti jsou pouze ženy a jenom expertky. Každý šev je důležitý, jeho tvar a pevnost totiž splňují nejvyšší nároky hülsta Sofa. Nejdříve ze všeho je šité polstrování. To zajišťuje později prémiové vlastnosti a ultra komfortní posed. Finální povrch je zpracován tzv. strojovým šitím. Hülsta Sofa ale podporuje oba procesy – profesionální i sociální kvalifikaci svých zaměstnanců, což z nich dělá ideální partnery pro teamovou práci. Všichni „pulzují" společně, následují stejnou vizi. Týmový duch jde ruku v ruce se silnou identifikací značky hülsta Sofa, stejně tak i nejvyšší kvalita materiálů a nabízeného hülsta Sofa sortimentu.

ART AND CRAFTS  - umění a řemesla v čalounictví – mužská záležitost.
Jak již bylo zmíněno, čalounictví je čistě v rukou mužů. Zde se vše potkává dohromady: rámy a konstrukce pohovek  hülsta Sofa, pěnové výplně a finální povrchy (kůže a látky), přijedou v ten samý čas a jsou precizně smontovány a sesazeny dohromady. Je třeba velkých zkušeností a znalostí materiálů. Na začátku je pěnová výplň vsazená do dřevěného rámu. A tento proces díky moderním technologiím je kompletně ošetřen ve smyslu ochrany životního prostředí a zachování udržitelnosti přírodních zdrojů. Pak jsou čalouněné polštáře sedaček a to zejména velké plochy. Je to výzvou správně sesadit a nastavit potahový materiál. Kůže nebo látka? Čistá nebo se vzorem? Příliš měkká nebo tvrdá ? Každý potahový materiál má své specifické vlastnosti, jak se chová při zpracování a jak dokáže vytvořit nejlepší vizuální dojem.

Je práce kompletní ?
Na konci, každá hülsta Sofa musí projít testem výstupní kontroly. Pod ideálními světelnými podmínkami je na sestavené pohovce vidět každičký detail. Na co se přesně zaměřujeme? Jsou to detaily jako švy, nohy, vlastnosti kůže, výška či hloubka sedáku a jsou v naprostém pořádku? Jestli se totiž najdou, byť minimální rozdíly, pak se musí dodatečně ošetřit. Způsob a kvalita vedení celého oddělení hülsta Sofa se promítá do spokojenosti všech v teamu. To, že milují svojí práci je na sedačkách vidět, a proto i zákazníci hülsta Sofa tyto sedačky milují.


Horní vrstva kůže ukazuje přírodní prvky, které povrch dekorativně pojednávají. Ať se jedná o bodnutí hmyzu nebo malé škrábance, každá přírodní kůže obsahuje tyto detaily. Nejvíc se to týká oblasti kolem krku zvířete. Stejně tak přírodní probarvení kůže, bronzově šedá barva, je její přirozenou vlastností a nemusí být konečnou. Hovoříme o 180 pracovnících v oddělení vývoje a produkce čalounění hülsta Sofa od ROLF BENZ. Každá německá domácnost, resp. obývací pokoj z hülstou Sofa, prošel kontrolou tohoto teamu.

Vyberte si

Produkty v této řadě

Objevujte

Další řady

Jsme tu pro Vás

Potřebujete poradit?